מאמרים

 

אנתרופוסופיה

רונן האן

מדע הרוח האנתרופוסופי פותח לפני האדם המודרני דרך להשקפת עולם רוחנית ואנושית חדשה. במרכזה נמצאת האישיות החופשיה והחושבת של האדם העצמאי, המסוגל להתעלות להבנה וניהול מוסרי של חייו מתוך עולם רוחני צרוף (שמואל הוגו ברגמן).
מקור השם הוא יווני-לטיני, אנתרופוס-אדם, סופיה-חכמה, חכמת האדם.

[להמשך קריאה]

 

שוליית הקוסם: יתרון הרוח על המכונה

ד"ר דאגלס גרווין

אפילו שטיינר הכריז עוד ב-1914, ש"תהיה זו הטעות הגדולה ביותר לומר שאנחנו צריכים להתנגד למה שהטכנולוגיה הביאה לתוך החיים המודרניים, שאנו צריכים להגן על עצמנו… על ידי ניתוק עצמנו מן החיים המודרניים. במובן מסוים תהיה זו פחדנות רוחנית".
איך זה מתיישב עם ההנחייה להרחיק את ילדינו מהמחשב, הטלוויזיה והאייפון?

[להמשך קריאה]

 

תוקפנות בגיל הגן; מחקר השוואתי בין גני ילדים בחינוך הרגיל ובחינוך האנתרופוסופי

ד"ר צחי ארנון ואורן שלו, המכללה האקדמית עמק יזרעאל

השאלה האם קיים קשר בין תחרותיות לבין תוקפנות החלה להעסיק את החוקרים כבר בשנות ה-50 של המאה הקודמת. האם מדובר בהיבטים שונים של תופעה אחת, כלומר האם תחרותיות היא אחת מצורות הביטוי של התוקפנות? או שמא התחרותיות מולידה את התוקפנות כחלק מהמאמצים לנצח את היריב?

האם בגני ילדים הפועלים על פי התפיסה האנתרופוסופית, לפיה ניתן דגש לשיתוף פעולה ולא לתחרותיות, יימצאו פחות גילויי תוקפנות מילולית ופיסית מאשר בגני ילדים רגילים?

[להמשך קריאה]

 

משחק בסגנון-ישן בונה יכולות רציניות

אלכס שפיגל

ב-3 לאוקטובר, 1955, הופיעה לראשונה תוכנית הטלוויזיה "המועדון של מיקי מאוס". כפי שכולנו יודעים כעת, התוכנית הפכה במהרה לאייקון תרבותי, אחד מאותן מאורעות שעזר להגדיר תקופה. מה שפחות זכור אך חשוב באותה המידה, אם לא יותר מכך, הוא שעוד אירוע תרבותי מכונן קרה באותו היום. חברת הצעצועים מאטל (Mattel) התחילה בפירסום אקדח בשם “גרעפס הרעם” (Thunder Burp)

אני יודע – מי בכלל שמע על גרעפס הרעם?

ובכן – אף אחד.

[להמשך קריאה]