העמותה

עמותת רימון נוסדה בשנת 2006 על ידי קבוצה קטנה של הורים ואנשי חינוך שהתמסרו ליצירת מרכז חינוך אלטרנטיבי ברוח האנתרופוסופיה עבור ילדיהם. העמותה ממוקמת בפרדס חנה, והיא מפעילה חמישה גני ילדים (במתחם ביה"ס ובאזור גבעת עדה)  ובית ספר צומח אשר בו כיום כיתות א'-ח' (נכון לתשע"ה), ותוכניות לעתיד הכוללות תיכון עד לכיתה י"ב.

בית הספר מוכר על ידי משרד החינוך במעמד של "מוכר שאינו רשמי". מספר הילדים הרשומים ברימון גדל בכל שנה.

ישנו ביקוש גדול לגנים ובכל שנה מצטרפת כיתה חדשה לביה"ס.

חינוך וולדורף (אנתרופוסופי) נוסד לפני כ-100 שנה במערב אירופה, וכיום הוא אחד משיטות החינוך האלטרנטיביות הגדולות והמקובלות בעולם; ובעיקר במערב אירופה, ארה"ב וישראל. בארץ ישנם יותר מ-100 גנים, 16 בתי ספר ו-4 תיכוני וולדורף. שיטת החינוך דוגלת בראיה הוליסטית של הילד ובפיתוח כישורים מעבר לאלה המופיעים בתוכנית הליבה של משרד החינוך.

רימון מחוייבת לטיפוח סביבה חינוכית משגשגת ולקהילה ברוח האנתרופוסופיה. מונחים על פי משנתו של ד"ר רודולף שטיינר, מורים מסורים מנחילים לתלמידיהם את היסודות לאהבה רבת שנים ללימוד ולחשיבה פלורליסטית, הערכה עמוקה לאומנויות וכן חיבור ומודעות לטבע ולעולם שסביבם. בנוסף למחויבות שלה לחינוך, רימון נבדלת על ידי המעורבות הגדולה של ההורים בכמעט כל תחומי העשייה בחיי היום-יום של רימון וכן בקהילה הקרובה שלה. החיבור של כל מרכיבי המפתח הללו מעשיר את חיי התלמידים ומשפחותיהם, מגביר את חווית הלימוד הכללית ומספק סביבה תומכת ומטפחת שמאתגרת את המחשבה ומזינה את הגוף, הנפש והרוח.

עמותת רימון הינה עמותה רשומה (580457067) ומחזיקה באישור ניהול תקין מרשם העמותות.